Bilo je to već pomalo davne 1992. godine. Mladen Kužnik odlazi na jedan seminar taekwondoa u Austriju i tamo se po prvi puta susreće sa hapkidom kao samostalnom vještinom. Cijelo se vrijeme neke od samoobrana iz hapkida provlače u srodnom taekwondou, ali ovo je bio njegov prvi susret s pravim hapkidom. Prepoznavši te samoobrane kao one koje pokazuje velemajstor Lee Kwang Bae na njegovim taekwondo seminarima u Hrvatskoj. Kako je prije taekwondoa trenirao japanski ju jutsu jako se zainteresirao za taekwondou srodni hapkido. Kako je njegov put u osnovi ipak u taekwondou i spoznaja o hapkidu je došla kroz seminare te ideja treniranja ostaje na odlascima na seminare po Europi. Za vrijeme boravka u SAD njegov put se puno više križa sa hapkidom i tu se u potpunosti zaljubljuje u tu prekrasnu korejsku VJEŠTINU. Majstor Hwa Chok Park prepoznaje znanje majstora Kužnika iz ju jutsue, te njegovu želju za treniranjem hapkida i eventualnim širenjem na novim prostorima, te mu preporučuje potvrđ‘ivanje njegovog sad već pozamašnog znanja hapkida kroz polaganje za visoki stupanj crnog pojasa 5. Dan u Pro hapkido federation gdje je majstor Hwa Chok Park veliki majstor i predsjednik Federacije. Majstor Kužnik je pri tome postao prvi službeni crni pojas u korejskoj vještini Hapkido na ovim prostorima. Po povratku u Hrvatsku i dalje trenira za sebe te kroz treninge taekwondoa provlaći novu vještinu i pokazuje je svojim učenicima u taekwondo klubu Dan-Gun. Iako ne želeći isticati hapkido posebno od taekwondoa, javljaju se neki od učenika koji prepoznaju razliku i uz želju za treningom samo hapkida potiću majstora Kužnika na daljnji rad. Posječujući mnoge seminare pokazuje on osobno pokazuje još volje za učenjem i savladavanjem novih tehnika hapkida. U tim svojim “lutanjima” po hapkidou otkriva kako to nije jedinstvena vještina kao taekwondo i kako postoji puno međunarodnih i internacionalnih federacija, saveza, asocijacija zbog nejedinstva korejskih majstora i njihovog ega i želje da svaki od njih bude glavni. U osnovi svi ti savezi i stilovi bave sa jednom te istom stvari HAPKIDOM s vrlo malim izmjenama koje ćine razliku od majstora do majstora. Upoznajući majstora taekwondoa ali i hapkida Shin Ik Jina iz Austrije 1998. godine polaže za 5. Dan, prve hapkido organizacije u svijetu KOREA HAPKIDO FEDERATION. Napokon se počinje razvijati oblik hapkida kroz organizirani trening u taekwondo klubu Dan-Gun. Kako je godinu dana prije upoznao i hankido na jednom seminaru održanom u Sloveniji pod vodstvom taekwondo i hapkido-hankido majstora Seo Myung So 9. Dan, sad već ima spoznaju o većini stilova hapkida i odlučuje se zadržati na onom originalnom od Korea Hapkido Federation.
U travnju 2000. godine sudjeluje na jednom od seminara osnivača modernog hapkida velikog majstora Ji Han Jaea 10. Dan, koji je svoj završni oblik hapkida nazvao Sin Moo Hapkido, te njegovog učenika Kennetha P. MacKennzie 10. Dan. U slijedećem razdoblju veže se uz majstora Kenna i Ji Han Jaea i ostaje veliki poklonik velemajstora koji živi i radi u New Jerseyu u SAD nakon bjega iz Koreje 1984.
Odlaskom u Koreju 2007. godine majstor Kužnik polaže za 6. Dan Korea Hapkido Federation kao jedne od, u to doba, tri priznate međunarodne hapkido federacije od strane korejske vlade. Isto tako dobiva od KHF instruktorski certifikat, te zastupstvo za KHF na područjima Slovenije, Hrvatske, BiH, Srbije, Crne Gore, Mađarske i Makedonije. 2009. Godine ponovo se zbližava s majstorom Kennom MacKenzie koji ovaj puta dolazi u Hrvatsku na osobni poziv majstora Kužnika i drži seminar za članove Hrvatskog Hapkido saveza, a kao gosti dolaze i članovi slovenskog kluba KBK. Isto tako Hrvatski Hapkido Savez se učlanjuje u World Sin Moo Hapkido Federation pod vodstvom majstora Kennetha P. MacKenziea, te pod patronstvom velikog majstora Ji Han Jaea.
Prije samog odlaska u Koreju majstor Kužnik bavi se organiziranjem klubova u Hrvatskoj, Sloveniji i BiH. Tako je prvi hapkido klub u Hrvatskoj otvoren u Šibeniku, Hapkido klub Atomic, pa u Dubrovniku hapkido klub Konavle, pa u Zagrebu, Agram, Orkan, Urbana, pa čakovečka Drava i tako redom. 2007. godine organizira Hrvatski hapkido savez s sjedištem u Zagrebu.
U veljači 2005. godine na poziv slovenskog trenera taekwondoa Kristijana Kovačiča drži seminar u Mariboru, u taekwondo klubu KBK. Na tom seminaru sudjeluju vježbaći iz Slovenije, Hrvatske, BiH i Srbije. Uz to to je prvi seminar sa kojeg se izvješće pojavljuje na nacionalnoj TV (TV SLO 1). Tu se začela i ideja majstora Kužnika o širenju hapkida van granica Hrvatske, te o osnivanju slovenskog i BiH hapkido saveza. Na tom seminaru pred majsrorom Kužnikom polažu za pojaseve Michel Sabol, Kristijan Kovačič, Belmir Berberović te Boris Kovačič. Michel Sabol i Boris Kovačič iz kluba KBK te Marko Tavčar iz kluba Jung Do kasnije po želji i ideji te uz pomoć majstora Kužnika osnivaju Hapkido zvezu Slovenije, a Belmir Berberović i Hamza Malbašić iz hapkido kluba Bugojno pokušavaju sa osnivanjem Hapkido saveza Bosne i Hercegovine.
Nakon toga kreće serija seminara pod vodstvom našeg Predsjednika Mladena Kužnika kroz koju se školuju i polažu svi crni pojasevi u Hrvatskoj, Sloveniji, BiH, neki crni pojasevi u Srbiji, te u Mađarskoj i na Kosovu.
U proljeće 2009. godine odlazi hrvatska i slovenska hapkido reprezentcija na 2. Europsko hapkido prvenstvo u Belgiju, te osvajaju pregršt medalja iako po prvi puta nastupaju na natjecanju te vrste. Slovenija ima prvaka Europe, a Hrvatska prvakinju Europe u hapkidu. U istoj godini održava se po prvi puta otvoreno prvenstvo Hrvatske, te državno prvenstvo Slovenije.
U kolovozu 2009. godine održava se i prvi hapkido seminar u trajanju od tjedan dana gdje je obrađeno 50 % tehnika cijelog hapkida u trajanju od 21 treninga.
U travnju 2010. godine u Zagrebu smo održali zadnji europski seminar osnivača Hapkidoa, Dojunim Ji Han Jaea i Kennetha MacKenziea 10. Dan.
2013. godine u veljači, u organizaciji Europske Hapkido Unije, a pod našim domaćinstvom održano je 1. Sveeuropsko Hapkido prvenstvo (EHU).
Od tada neki klubovi su prestali raditi, a neki su se otvarali i tako je i sada te očekujemo da će do kraja 2018. godine u Savez biti uključeno još 7 – 8 novih hapkido klubova, koji sada dijeluju kao sekcije pri taekwondo klubovima.
Do sada je organizirano četiri državna prvenstva, četiri otvorena prvenstva Hrvatske – Hapkido Croatia Open i otvorena međunarodna prvenstva pod nazivom Paneuropean Open.
Organizirali smo preko 20 međunarodnih hapkido seminara, okrugle stolove, predavanja u vezi sporta i borilačkih vještina, trenerske, ispitivačke i sudačke seminare, organizirali predavanja o štetnosti ovisnosti, bavimo se prevencijom ovisnosti, prevencijom međuvršnjačkog nasilja, prevencijom mobinga i bullinga, obukom trenera za rad sa ljudima sa posebnim potrebama.